Anasayfa / GÜZELLİK / Yıpranan Saç Bakımı

Yıpranan Saç Bakımı

Saçlar şüphesizdir ki, kozmetik alanı içerisinde bakımına en fazla özen gösterilmesi gereken alanlardan birini oluşturmaktadır. Özellikle yaz aylarında tuzlu su, ter ve güneş ışığının etkisi ile yıpranan ve güçsüzleşen saçlar, bu etkenler ile sadece görünüm olarak değil yapısal olarak da sağlığını kaybedebilmektedir. Peki tatil süreci içerisinde saçların gücünü kaybetmemesi için ne gibi önlemler alınabilmektedir? Saç tipine göre uygulanan saç bakımı önerileri nelerdir? Bu yazımızda sizlere yaz aylarında saçlarınız ile ilgili bilmeniz gereken ipuçları ve saç bakım yöntemleri hakkında oldukça yararlı bilgiler aktaracağız.

Öncelikli olarak bilinmesi gereken en önemli nokta, saç tipinin doğru olarak saptanması gerektiğidir. Piyasada bulunan saç bakım ürünleri ve doğal koruyucular saç tipine göre etki ettikleri için, her ürünün her saça yararlı olması beklenmemelidir. Saç tipi konusunda uzman bir dermatologdan destek almak her zaman yararınıza olacaktır.

-Elektriklenmiş Saçların Bakımı

Güneş ışıkları ve tuzlu etkisi ile saç derisi hızlı olarak kurur ve bu da saçların sağlıksız ve elektriklenmiş bir görünümü sahip olmalarına neden olur. Bu sebeple uygulanan en iyi yöntem saçlar duştan sonra hala ıslak haldeyken, ince telli bir tarak ile taramak ve nemlendirici bakım ürünleri uygulamak olacaktır.

Yaz Aylarında Saç Bakımı

-Yağlı Saçların Bakımı

Güneş ışığı ve sıcak hava sebebiyle oluşan ter saç derisini de etkilemekte olduğu için, yağlı saçlar yaz aylarında daha sık görülmektedir. Bu durum ile başa çıkmak için en etkili yöntem ise, kuru saç tiplerine yönelik şampuan ve bakım ürünlerini kullanmak olacaktır. Ayrıca saç bakımı ürünü ve kremlerin saç köküne değiş saç uçlarına uygulanması, derinin hava alır halde kalmasını sağlayacağı için yağlı görünüm oluşumunu geciktirmektedir.

Yaz Aylarında Saç Bakımı

-Boyalı Saçların Bakımı

Yaz aylarında boyalı saçlar daha hızlı renk kaybetme sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Bunun engellenmesi için en etkili yöntem, boya koruyucu kozmetik ürünlerinin duş anında ya da duştan hemen sonra saça uygulanması olacaktır.

-Kırık Uçlu Saçların Bakımı

Yaz dönemi içerisinde yaşanan saç kuruluğu sebebiyle, saç telleri kırık bir görünüm almakta ve bu sebeple de kopmalar yaşanabilmektedir. Tatile gitmeden önce saçlarınızdaki mevcut kırıkları aldırmanız yararınıza olacaktır. Ayrıca saç şekillendirici ısı yayan ürünleri kullanmayı en aza indirmeniz ve saçlarınıza bakım serumu ya da saç jeli gibi koruyucular ile bakım yapmanız, yaz aylarında oluşabilen kırıkların büyük oranda önüne geçecektir.

İlginizi Çekebilir

tatil-sonrasi-sac-bakimi-ve-cilt-bakimi

Tatil Sonrası Saç Bakımı ve Cilt Bakımı

Tatilinizi keyifle geçirdiniz ve harika bir şekilde bronzlaştınız. Tatiliniz mükemmel geçti ve artık eve dönme zamanınız …

Bir yorum

  1. Deniz ve havuz un etkisiyle kuruyan ve yıpranan saçlarınız için artık bir çözüm var: Ama ben bilmiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir