Anasayfa / GÜZELLİK / Yaz Makyajı ve Yaz Çantası

Yaz Makyajı ve Yaz Çantası

Yaz geldiğine göre kış modundan çıkıp mat ve koyu ürünleri bir kenara atmanın vakti geldi. Bu yaza damgasını vuracak olan ıslak ve aydınlık bronz bir makyaj sezonu ise bizi bekliyor. Yaz makyajı olarak düşünmemiz gereken ve çantanızda bulunması gereken ürünler neler olmalıdır?

 

  • Güneş Kremi

 

Yaz makyajı için konuşmaya başlamadan önce kesinlikle olmassa olmaz diyebileceğimiz, çantamızda ilk bulunması gereken ürün olan güneş kremi  hem lekelerden hem de yanıklardan bizi muhafaza eder. Uyguladığımız ürünün UVA ve UVB ışınlarından koruma etkisinin güçlü olması tercih edilir. UVA ışınları cildi yaşlandıran ve kansere yol açan ışınlardır, UVB ise ciltte yanıklara sebep olan ve güneşin en güçlü ısı yaydığı zaman birimlerinde kansere yol açma riski vardır.

yazin-olmazsa-olmazlari-2

 

  • Likit Aydınlatıcı

 

Yazın kullanımı açısından çok pratik olan Nars’ın Nars Illuminator’larını yani likit aydınlatıcılarını çantamızdan ayırmamalıyız. Bu ürünü birçok farklı yolla kullanabiliriz ;

Allık

Burun üstüne

Göz pınarlarına

Dudak üstüne

Kaş alt ve üstüne kullanılabilir.

 

  • Likit Bronzer

 

Likit bronzer yaz makyajında yüzümüzde daha canlı ve hoş bir görünüm sağlayacaktır. Nars laguna likit bronzer hem yüze hem vücuda uygulanabilirlik açısından oldukça ideal bir ürün. Aynı zaman da cildinize kazandıracağı bronzluk sayesinde güneşe çıkmış olun yada olmayın hoş bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

yazin-olmazsa-olmazlari-3

  • Aydınlatıcı

 

Aydınlatma konusunda Nars Radiant Creamy Concealer tam da yaza uygun bir ürün demek yanlış olmaz. Kat kat uygulansa bile sorun çıkarmayacak kremsi bir yapıya sahip.

 

  • Nemlendirici

 

Yazın kuşkusuz sık sık kullanacağımız ve çantamız da yer etmesi gereken bir diğer ürün ise nemlendirici. Kuru bir ciltten uzak olmanın en rahat yolu.

 

  • Dudak Kremi

 

Tabi ki de kimse çatlamış dudaklara sahip olmak istemez özellikle rujunun kusursuz duruşa sahip olmasını isteyenler çantanızda kesinlikle bulundurun derim.

 

  • Ruj

 

Kışa veda ederken aynı zamanda koyu mat rujlara da veda etmiş olduk. Artık açık ve canlı tonları kullanmanın vakti geldi özellikle nude tonları yazın vazgeçilmezi haline gelecektir. Çantanızda ruj veya lip gloss bulundurmayı unutmayın. Islak bir görünüm tercih edenlere lip gloss kullanmalarını tavsiye ederim.

Türkiye’nin En Büyük Takı, Tesbih, Çanta, Saat Mağazası Modalarda’nın bir sonraki tavsiyelerinde görüşmek üzere.

İlginizi Çekebilir

tatil-sonrasi-sac-bakimi-ve-cilt-bakimi

Tatil Sonrası Saç Bakımı ve Cilt Bakımı

Tatilinizi keyifle geçirdiniz ve harika bir şekilde bronzlaştınız. Tatiliniz mükemmel geçti ve artık eve dönme zamanınız …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir