Anasayfa / GÜZELLİK / Tatil Sonrası Saç ve Cilt Bakımı

Tatil Sonrası Saç ve Cilt Bakımı

Tatilinizi keyifle geçirdiniz ve harika bir şekilde bronzlaştınız. Tatiliniz mükemmel geçti ve artık eve dönme zamanınız geldi. Tatilde güneşlenmeniz ve daha birçok etken nedeniyle cildiniz ve saçlarınızın eski sağlıklı görünümü kalmadı ya da saçlarınızın, cildinizin sağlıklı görünümünü devam ettirmek istiyor olabilirsiniz. Tatil sonrası dikkat etmeniz gereken birçok ufak adımla gerekli saç ve cilt bakımı uyguladığınız takdirde hayal ettiğiniz sağlıklı görünüme ulaşabilirsiniz. Saçlarınız için ve bronz teniniz için uygulayabileceğiniz ufak; ama etkili birkaç yöntemle sağlıklı bir görünüme kavuşun. Tatil sonrası saç ve cilt bakımı tatilin tatlı yorgunluğunun kabusa dönüşmemesi için bir hayli önem arz etmektedir. Sağlıklı bir saça ve ışıl ışıl parlayan bir tene kavuşmak için uygulamanız gereken dört yöntem bulunmaktadır.

Tatil Sonrası Saç ve Cilt Bakımı

  • Bronzlaşma Sonrası Ciltte Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 

Tatil sırasında mükemmel bronzluğu ede etmiş olabilirsiniz. Ancak her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi teninizin bronz görünümünde de sona yaklaşma zamanı gelmektedir. Bronz görünümünü yavaş yavaş geride bırakan tende renk farklılıkları görülebilmektedir. Deri soyulmaya başladıkça derideki bu renk farkı daha da belirgin bir hale gelecektir. Bunun için duşta lifiniz yardımıyla bu ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Banyo lifinizin yardımıyla vücudunuza, derinize peeling uygulayın. Ölü derilerden arındığınız banyo sonrasında ise mutlaka nemlendirici sürün. Vücudunuz bu dönem neme çok ihtiyaç duymaktadır. Sizlerde nemlendirici sayesinde bu ihtiyacına karşılık verin.

 

  • Cildinizi Nemlendirin

 

Tatile çıkmadan önce yanınıza nemlendirici almayı ihmal etmeyin. Ancak tatile nemlendirici götürmeyi unuttunuz ya da yeterli miktarda nemlendirici krem kullanmadınız. Buna da bir çözüm bulunmaktadır. Tatil dönüşü cildinizi asla kuru bırakmayın. Cildinizin neme olan açlığını dindirin. Güneşe çıkmadan önce de güneş koruyucu kremlerden yararlanın. Bu sayede tatil dönüşü karşılaştığınız kuru cildi geride bırakabilirsiniz. Ancak tatil zamanında da nemlendiriciden faydalanmayı unutmayın. Tatilde cildinize nemlendiricinizi sürün.

 

  • Güneş Yanıklarıyla Başa Çıkabilirsiniz

 

Cildinizi güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı tüm koruma yöntemlerini uygulasanız bile bazen cildinizde güneş yanıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Cildinize hak ettiği önemi göstermiş olsanız bile yer yer olan güneş yanıkları sizlere bir hayli acı hissettirebilir. Bu güneş yanıklarından kurtulabilmek için en etkili yöntem hindistan cevizi yağıdır. Hindistan cevizi yağını kızaran bölgeye uygulayın ve böylece acınızı azaltın, cildinizin iyileşmesini sağlayın. Soğuk Hindistan cevizi yağını cildinize problemli olan bölgeye sürün. Islak bir havluyla bu bölgeye on beş dakika boyunca bastırın. Duşta da soğuk suyla yıkanmayı unutmayın. Buna ek olarak duş ürünlerinizin cildinizi kurutmayacak ürünlerden yana olmasına dikkat edin.

 

  • Saçlarınıza Detoks Uygulayın

 

Deniz suyu ya da klorlu su saçlarınıza pekiyi gelmeyebilir. Saçlarınızın bu yıpranmış etkisinden kurtulmasını sağlamak için nemlendirici etkili saç kremlerini, maskelerini tercih edin. Buna ek olarak elma sirkesi de saçlarınızın eski güzelliğine kavuşmasında yardımcı olacak ürünlerden biridir. Elma sirkesi sürdükten sonra saçlarınızı durulayın.

Güneşle, zararlı etkileriyle, deniz suyuyla ya da klorlu suyla başa çıkmanın en etkili yöntemlerine baktığımız zaman kilit nokta nemlendiricilerdir. Saçlarınızı ya da cildinizi asla kuru tutmayın. Nemlenen saçlar ve ciltler her daim sağlıklı bir görünüme sahip olacaktır.

 

Tatil sonrası saç ve cilt bakımı önerilerimize dikkat ettiğiniz takdirde olumsuzlukları minimuma indirgeyebilirsiniz.

Türkiye’nin En Büyük Takı ve Aksesuar Mağazasına Modalarda‘ya göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

tatil-sonrasi-sac-bakimi-ve-cilt-bakimi

Tatil Sonrası Saç Bakımı ve Cilt Bakımı

Tatilinizi keyifle geçirdiniz ve harika bir şekilde bronzlaştınız. Tatiliniz mükemmel geçti ve artık eve dönme zamanınız …

Bir yorum

  1. Tatil sonrası bronz ten dedin mi beni öne süreceksin arkadaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir