Anasayfa / KADIN / Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Tüm kısa boylu kadınlar bir kıyafet seçerken en çok boylarından yakınırlar. Ama ufak teknik ve giyim hileleri ile olduğundan daha uzun görünebilmek mümkündür.

İlk olarak ayakkabı seçimlerinde muhakkak topuklu ayakkabı tercih edilmelidir. İnce topuklu ayakkabı giymekte zorlanıyorsanız platform topuk veya dolgu topuk ayakkabı imdadınıza yetişecektir. Bacak boyunu daha uzun ve bacakları daha zarif gösterebilmek için yüksek bel pantolon giyilerek tişörtün veya gömleğin pantolonun içinde kalması gerekmektedir. Bu pantolonu topuklu ayakkabı ile tamamladığınızda daha zarif gözükürsünüz. Yüksek bel pantolon giyerken üzerine seçeceğiniz bluz pantolon belinin başlangıç noktasına kadar olacak şekilde kısa olmalıdır.

kisa-boylu-kadinlar-nasil-giyinmeli-2

Capri tarzı pantolonlar kısa boylu hanımlar için tercih edilmeyecek pantolonlar arasında bulunmaktadır. Paça yapısı olarak da ya tam dar paça ya da İspanyol paça pantolonlar seçilmelidir. Etek seçiminde ise bacakların daha uzun görünmesini istiyorsanız tercihlerinizi mini eteklerden yana kullanmalısınız. Elbisede ise geniş kesimli bol elbiselerden kaçınılması gerekir. Bu elbiselerin yerine dar kesimli fit elbiseler seçilmelidir. Elbiselerde mini elbise yerine uzun sütün şeklinde dar olarak aşağı kadar inen elbiseler de gayet boyu uzun gösterir. Kısa boylu kadınlar için boyu uzun göstermede renk ve desenler de bir o kadar önemlidir. Baştan aşağı tek bir renk giyinmek uzun boylu görünme amacınıza ulaşacaktır. Özellikle düz siyah veya boyuna çizgili kıyafetler giyinmek hem daha zayıf hem daha zarif hem de daha uzun görünmeyi sağlar.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Bu tarz giyim hileleri ile istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken vücudunuza uygun olan doğru ürünleri doğru bir şekilde kombinlemek.

Türkiye’nin En Büyük Takı ve Aksesuar Mağazası

6 yorum

  1. Hayır kısa boylu olduğumun farkındayım ama her girdiğim ortamda Hobbit’ten fırlamış muamelesi görmek insanı üzmüyor değil

  2. Boyum 1.56 ama ne giysem yakışıyo yani 😀 😀 önemli olan bence kilodur yani canımıcım 😀

  3. Bana kalsa kısa boylu kızlar en güzeli ama bana kalmıyor.

  4. Kısa Boylu Kızlarımızı Çaktırmadan Böyle Alalım 😀

  5. Kısa boylu bi kızı güzel bulamıyorum, kısa boylu erkekleri herhangi bi şekilde bulmuyorum bile

  6. İnce sesli, kısa boylu ve sıska erkekleri ciddiye alamıyorum:(

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir