Anasayfa / ERKEK / Kehribar Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Kehribar Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Kehribar Tesbih Nedir? Nasıl Anlaşılır?

Kehribar tesbihler günümüzde oldukça fazla kullanıma açılan ve yapımında çok özen gösterilen her geçen gün daha da gösterişli bir hal alan tesbih modellerinden bir tanesidir. Her yerden kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve taşlarına hayranlıkla bakacağınız bu tesbih modellerini dilediğiniz şekilde kullanmanız da mümkündür. Ancak kehribar tesbihlerin kehribar taştan yapılıp yapılmadığını anlamak için birkaç ipucu mevcuttur.

Gerçek Kehribar Tesbih

Kehribar tesbih modelleri damla kehribar, sıkma kehribar ve ateş kehribar olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Bu çeşitte yapılan kehribar modellerini anlayabilmek için öncelikli olarak aseton kullanımına yer verebilirsiniz. Birkaç damla asetonu kehribar tesbih üzerine damlattığınız anda gerçek kehribar hiçbir şekilde etkilenmeyecektir ancak sahte kehribar tesbih tanesi hemen yapışkan bir hal alacaktır.

Diğer bir test ise sıcak iğne testidir. Bir iğneyi ısıtarak kehribar tesbih tanesine batırdığınız anda eğer eski ve tanıdık bir reçine çam kokusu geliyorsa bu gerçek kehribardan yapılmıştır. Ancak kötü bir yanık ve plastik karışımı bir koku geliyorsa bu sahte bir kehribardır. En kolay testlerden biri de ovma ve koklama testidir. Beyaz bir mendil ile kehribar tesbihinizin tanelerini yavaş yavaş sildiğinizde ya da sürttüğünüzde renk mendile geçiyorsa kesinlikle sahte kehribardır çünkü gerçek kehribar tanelerinin hiçbir zaman rengi çıkmaz.

Kehribar Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Bir diğer önemli test ise tesbih tanelerinizi çizmektir. Sahte tesbih tanelerini çizdiğinizde hiçbir çizik meydana gelmeyecek, taneler buna direnç gösterecektir. Ancak gerçek kehribar taneleri elmastan çok daha yumuşak bir madde olduğu için çizmeye çalıştığınız anda çizilecek ve hafif bir toz madde çıkaracaktır. Bu şekilde tavsiyeleri denediğiniz takdirde gerçek ya da sahte kehribar tesbih tanelerini anlayabilir ve buna göre kullanıp kullanmayacağınıza karar verebilirsiniz. Daha pek çok ipucu da bulmanız mümkündür.

İlginizi Çekebilir

erkek-yuzuk-onerileri

Erkek Yüzük Önerileri

Erkeklerde aksesuar kullanımı kadınlara oranla biraz daha özenle seçilmesi gereken bir konu. Erkekler tarzlarına ve …

6 yorum

  1. Usta sağolasın da kısmen biliyoduk bunları. piyasada çok fazla çakma var

  2. eşkiya dünyaya hükündar olmaz gardaş bu böyle biline

  3. Hayat sokağımızda bir kehribar tesbih gibi döküyor tanelerini takır takır yüzümüze heyt bee ne söz söylemişler

  4. Kehribar tesbih gibisi yok niye diyeceksin çünkü taşın oluşumu belli arkadaş

  5. Bizde en çok satılan damla kehribarlar. Toz kehribar ve sıkma kehribara göre daha fazla rağbet görüyoru arkadaşlar

  6. Babacımen kral tesbihler burada al babacım gel babacım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir